820-CVC SIGUNIT AL

Alkali İçermeyen, Püskürtme Beton için, Toz Priz Hızlandırıcı Katkısı
Ürün Tanımı Kimyasal ve ısıya dayanıklı katkılar içeren, kuru sistem püskürtme beton üretimi için tasarlanmış, priz hızlandırıcı etkili, yüksek erken dayanım sağlayan, organik ve inorganik maddeler karışımı toz beton katkısıdır. 
Ürün No 820
Bayındırlık Poz No 04.613/5
Kullanım Alanları • Her türlü püskürtme beton imalatlarında,
• Tünel veya madenlerde yüzeylerin desteklenmesinde,
• Kaya ve şev stabilizasyonunda,
• Püskürtme betonun nihai kaplama betonu olarak kullanıldığı uygulamalarda,
• Erken ve nihai yüksek dayanım istenilen bütün püskürtme beton uygulamalarında kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Kaya ve beton yüzeye püskürtme betonunun yapışma özelliğini oldukça arttırır. Bu durum baş üstü uygulamalarını oldukça kolaylaştırır.
• Çabuk priz alma özelliği sayesinde 10-15 cm katmanların bir seferde püskürtülebilmesine olanak tanır.
• Su geçirimsizliği artırır,
• Hafif sızıntı olan yerlerde daha iyi yapışma sağlar,
• Dökülme ve geri sıçrama (rebound), oranlarında önemli azalma sağlar,
• Klorür içermediğinden donatıya zarar vermez,
• İçerdiği özel katkılar sayesinde, birçok kimyasala ve ısıya dayanıklılığı arttırır.
Teknik Veri
Renk Bej
Görünüm Toz
Yoğunluk 0,85 ±0,05 kg/l    
Toplam Klorür İyon İçeriği En fazla %0,1 klorür içermez (TS EN 934–2)
Ambalaj 15 kg veya 25 kg’lık  Kraft torba
Depolama Serin ve kuru bir ortamda, orijinal ambalajında açılmaksızın 6 ay. Dondan korunmalıdır.
Sarfiyat /Dozaj CVC SIGUNIT AL dozajı, beton, hava ve yüzey sıcaklığına bağlı değişkenlik gösterebilir. Doğru dozaj ön deneylerle tespit edilmelidir. Normal şartlarda ki kullanım miktarı, bağlayıcı ağırlığının 4%  ile 7%’si arasındadır. 
Yüzey Hazırlığı Uygulama yapılacak yüzey gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış, çatlaksız, kuru ve temiz olmalıdır. Uygulama yüzeylerinde etkili yapışma sağlanması için, yüzeyler yüksek basınçlı su ile temizlenmeli ve yüzeyler ıslak/kuru hale gelince uygulamaya geçilmelidir. 
Uygulama Ön denemelere bağlı olarak dozajı belirlenmiş CVC SIGUNIT AL miktarı, kuru kum/çimentoya veya kuru kum/çimento/çakıla püskürtme aletine gönderilmeden önce eklenmelidir.
Karışım, rotorlu püskürtme beton donanımı vasıtası ile uygulama yapılacak yüzeye püskürtülmelidir. Kuru beton karışımına, nozulun ucunda, hidratasyona yetecek miktarda su eklenmelidir. Suyun az olması durumunda, tozuma ve rebound (geri sekme) artarken, suyun fazla olması durumunda püskürtme betonun priz alma süresi uzar ( uygulama esnasında operatör tarafından ayarlanması gereken uygun su miktarı bu olumsuzlukları ortadan kaldırır). 
Püskürtme beton ile daha kalın tabakalar uygulanmak istenirse, püskürtme beton katkısı kullanılacak beton karışımının sıcaklığının +15 °C’den az olmaması sağlanmalıdır.    Daha düşük sıcaklıklarda,   CVC SIGUNIT AL priz hızlandırıcı katkısının daha yüksek dozajda kullanılmasını gerekebilir. Şiddetli su sızıntıları olan yerler önceden CVC PLUG veya CVC C4 ile tıkanmalıdır.

Doğru uygulama ve karışımların yapılması için CVC Teknik Destek bölümüne danışılması tavsiye edilir.
 

Dikkat Edilmesi Gerekenler • Priz süresinin olumsuz yönde etkilenmemesi için taze çimento kullanılmalıdır.
CVC SIGUNIT AL’nin transmikserde ki karışıma direkt ilave edilmesi durumunda, agregalar kuru değilse, çimento hidratasyonu başlar ve transmikser kazanındaki betonda bölgesel topaklaşmalar meydana gelir.
CVC  SIGUNIT  AL’nin hızlandırma etkisi;
-Çimentonun tipine, dozajına ve yaşına,
-Püskürtme beton ve yüzey sıcaklığına,
-Tabaka kalınlığına ve püskürtme sürecine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
• Kuru püskürtme beton sisteminde CVC SIGUNIT AL’nin hızlandırıcı etkisi üzerinde, karışım suyu miktarı önemli bir etkendir.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08